Wdrażamy Program Społeczny “Aktywne Sąsiedztwo”

Wiosną Zakład uruchomił warty 500 000 zł program społeczny w celu podnoszenia jakości życia mieszkańców swojego najbliższego otoczenia. Są już pierwsze widoczne efekty tej inicjatywy. W sierpniu prezes ZU wraz z Wójtem Gminy Kolbudy oddali do użytku nowy chodnik zbudowany w miejsce niebezpiecznego pobocza na Kowalach.

Przedsięwzięcie sfinansował Zakład Utylizacyjny, a partnerem, który zrealizował inwestycję dla mieszkańców było Stowarzyszenie Biznes Klub Kowale. Chodnik był w tym miejscu o tyle niezbędny, że przy ul. Pilotów, po reorganizacji ruchu w okolicy znacząco zwiększyła się liczba samochodów przejeżdżających tą krótką, kameralną dotąd uliczką, przy której mieszkańcy korzystają z placu zabaw oraz siłowni na powietrzu.

Przy okazji spotkania Wójt Gminy Kolbudy, Leszek Grombala oraz radni, urzędnicy i prezes ZU, Wojciech Głuszczak dyskutowali o tym co jeszcze można zrobić pożytecznego dla mieszkańców Kowal. Ponadto Zakład już wcześniej zadeklarował, że przygotowuje dla całej Gminy Kolbudy akcję “Zgniatarka w każdej szkole”.

Warto podkreślić, że w ramach programu “Aktywne Sąsiedztwo” zorganizowano już akcję “Wielkie Sprzątanie Gdańska – Południe”, a także przekazano granty (po 20 000 zł) do 4 szkół z najbliższej okolicy, z których sfinansowane będą konkretne projekty, np. nowa świetlica dla dzieci. Program przewiduje także integracyjne imprezy dla mieszkańców. Już we wrześniu odbędą się Rodzinny Bieg “Czyste Miasto Gdańsk” oraz “Święto Południa Gdańska”.

Spotkanie władz Gminy Kolbudy, Zakładu Utylizacyjnego oraz Stowarzyszenia Biznes Klub Kowale