Opublikowano: 2022-08-25

Sygnaliści

Jeżeli w toku pracy lub współpracy z nasza spółką zaobserwowałeś naruszenie prawa, zachęcamy do wypełnienia i wysłania do nas poniższego formularza.

Chcemy jak najszybciej i zbadać sprawę, a w przypadku potwierdzenia opisanych zarzutów, przystąpić do działań naprawczych. Zgodnie z wewnętrzną procedurą spółki powołamy komisję, która przeprowadzi postepowanie wyjaśniające i zarekomenduje odpowiednie rozwiązania. Jeżeli podasz nam swoje dane kontaktowe, będziemy mogli poinformować Cię o podjętych działaniach.

Dane osoby zgłaszającej i innych osób występujących w zgłoszeniu objęte są tajemnicą. Osoba zgłaszająca informacje w dobrej wierze podlega ochronie prawnej.

Udostępniony formularz jest elementem wewnętrznego systemu zgłaszania naruszeń prawa i stanowi realizację obowiązków wynikających z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów).

Formularz nie służy do zgłaszania skarg dotyczących uciążliwości zapachowych, reklamacji czy kontaktu z pracownikami spółki.

W przypadku pytań i wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z Pełnomocnikiem ds. sygnalistów dzwoniąc pod nr. 510 026 127 lub pisząc na adres sygnalista@zut.com.pl