Opublikowano: 2021-11-19

Certyfikowany kompost

Czy wiesz, że z resztek Twojego obiadu produkujemy – certyfikowany przez Ministerstwo Rolnictwa – „kompost”? Odpady BIO, które wysegregowują mieszkańcy, przechodzą w Zakładzie proces kompostowania. Produkt końcowy wygląda po prostu jak ziemia do kwiatów i można go wykorzystywać np. pod zieleń w pasach drogowych. Tym samym wyrzucane jedzenie staje się swego rodzaju surowcem wtórnym, jak szkło czy makulatura.

kompost

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, jako jeden z pierwszych w Polsce, uzyskał w 2015 roku pozytywną decyzję Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dopuszczającą do obrotu organiczny środek poprawiający właściwości gleby. Jest to końcowy produkt procesu kompostowania odpadów BIO segregowanych przez mieszkańców.

W 2022 roku Zakład otrzymał pozytywną decyzję dla środka pod nazwą SK-9.

“Kompost” może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Kompost Zakładu Utylizacyjnego spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe. Przy zastosowaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska.

Zobacz także

Zakład Utylizacyjny Sp. z o. o. w Gdańsku
2021-11-19

Bezpieczne składowanie

Zakład Utylizacyjny Sp. z o. o. w Gdańsku
2021-11-19

Dokumenty "środowiskowe"