Uczestnicy Rodzinnego Biegu Czyste Miasto Gdańsk biegają i pomagają potrzebującym!

15 września odbędzie się już IV edycja Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk” organizowanego przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Po raz pierwszy środki z opłaty wpisowej na Bieg Główny zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Oprócz zmagań sportowych na miejscu będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i ZU w ramach corocznego eko festynu „Święto Południa Gdańska”

Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 13.30, dzieci i młodzież wystartują o 11.30.  – Nasz bieg organizujemy już po raz czwarty. Co roku przybywa kilkuset uczestników, dlatego wierzymy, że w tym roku uda nam się przyciągnąć nowych pasjonatów biegania – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego. – Poprzez to wydarzenie chcemy promować proekologiczne postawy. Sport motywuje do tego, by żyć zdrowo, a taki styl życia przekłada się również na troskę o środowisko naturalne i jego ochronę przed nadmierną ilością odpadów czy ich właściwe zagospodarowywanie, na czym powinno zależeć nam wszystkim. Na nasz bieg zapraszamy całe rodziny z dziećmi – dodaje Michał Dzioba.

W tym roku po raz pierwszy środki zebrane z opłaty wpisowej od dorosłych uczestników biegu zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Z każdego wpisowego w wysokości 25 zł, kwota 5 zł zostanie skierowana dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Bieg będzie także szansą wykazania się aktywnością sportową przez uczniów i nauczycieli gdańskich szkół – dla placówek o największej liczbie uczestników przewidziano specjalne nagrody. Każdy zaś z biegaczy otrzyma pamiątkowy medal.

Także podczas „Święta Południa Gdańska”, organizowanego przy współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice będzie można, jak co roku, liczyć na wiele atrakcji. W programie znalazły się m.in. warsztaty upcyclingowe, eko hokej, strefa zabaw retro czy eurobungee, a także zabawy „drugie życie papieru” i „ekologiczni bokserzy”. Będą też Strefy Malucha z kolorowankami i stanowiskami malowania twarzy, oraz strefa chilloutu. Na stoiskach edukacyjnych i informacyjnych Zakładu Utylizacyjnego będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania z zakresu gospodarki odpadami, prowadzonych i planowanych inwestycji, czy bezpłatnych usług świadczonych dla mieszkańców Gdańska. Miłym akcentem na zakończenie będzie występ zespołu szantowego Wojtek Szumański.

– Fantastyczna wspólna zabawa podczas ekofestynu daje nam okazję do kształtowania proekologicznych postaw i sąsiedzkiej integracji. Dla przedstawicieli Rady Dzielnicy to bardzo ważne, żebyśmy razem działali na rzecz naszego środowiska i rozwoju dzielnicy – mówi Piotr Lachowski, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Start i meta biegu została zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 w Gdańsku!

Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosujemy również nagrody specjalne!

Wszystkie przydatne informacje, w tym mapki biegu i rozpiska wiekowa znajdują się na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl.

Szczegóły dotyczące Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk”:

Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9.30.

Zgłoszenia: Przyjmowane są poprzez stronę biegczystemiastogdansk.pl.

Bieg główny:

 • Dystans: 10 km
 • Wpisowe: 25,00 zł
 • Start biegu: godz. 13.30
 • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
 1. klasyfikacja generalna mężczyzn,
 2. klasyfikacja generalna kobiet,
 3. wiekowa dla każdej płci.

Nie ma możliwości zapisu w dniu imprezy. Zapisy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną do 13.09.2018 r. do godz. 23:59.

Biegi dla dzieci i młodzieży:

 • Dystanse: 280 m, 420 m, 730 m i 880 m
 • Wpisowe: udział bezpłatny
 • Start biegów: godz. 11.30
 • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
 1. 280 m – dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

*w Imprezie przez cały czas zawodnikowi musi towarzyszyć opiekun (dzieci urodzone od 1.01.2012 do 31.12.2015)

 1. 420 m – dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat (dzieci urodzone od 1.01.2009 do 31.12.2011)
 2. 730 m – dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat (dzieci urodzone od 1.01.2006 do 31.12.2008)
 3. 880 m – dla dzieci w wieku od 13 do 15 lat (dzieci urodzone od 1.01.2003 do 31.12.2005)

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 13.09.2017 r. do godz. 23:59. Istnieje także możliwość zapisu w dniu imprezy, pod warunkiem dostępności puli miejsc do tego czasu. 

Nagrody: 

 • Każdy z uczestników biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal.
 • Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet oraz mężczyzn w biegach otrzymają medale oraz puchary.
 • W biegach dzieci i młodzieży każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.
 • Na zakończenie imprezy zostaną rozlosowane nagrody i upominki wśród wszystkich uczestników biegów.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator: Zakład Utylizacyjny w Gdańsku Sp. z o.o.

Współorganizator: Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice

 • Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl
 • Patron merytoryczny: Maratony Polskie

 

plakat jpg