Certyfikowany kompost

Czy wiesz, że z resztek Twojego obiadu produkujemy – certyfikowany przez Ministerstwo Rolnictwa – „kompost”? Odpady BIO, które wysegregowują mieszkańcy, przechodzą w Zakładzie proces kompostowania. Produkt końcowy wygląda po prostu jak ziemia do kwiatów i można go wykorzystywać np. pod zieleń w pasach drogowych. Tym samym wyrzucane jedzenie staje się swego rodzaju surowcem wtórnym, jak szkło czy makulatura.

kompost

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, jako jeden z pierwszych w Polsce, uzyskał w 2015 roku pozytywną decyzję Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dopuszczającą do obrotu organiczny środek poprawiający właściwości gleby. Jest to końcowy produkt procesu kompostowania odpadów BIO segregowanych przez mieszkańców.

“Kompost” (zarejestrowany pod nazwą “SK 8”) może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Kompost Zakładu Utylizacyjnego spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe. Przy zastosowaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska.

Kompost wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny posiada pozytywną opinię Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

SK-9

Zobacz także

Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku
2021-11-19

Bezpieczne składowanie

Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku
2021-11-19

Dokumenty "środowiskowe"