Funkcjonowanie Zakładu w pytaniach i odpowiedziach

w związku z licznymi pytaniami na temat funkcjonowania Zakładu Utylizacyjnego, odbioru odpadów od mieszkańców, działania PSZOKu zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Zarządu i dokumentem, w którym staramy się wyjaśnić Państwu jak w obecnych realiach funkcjonują takie zakłady jak nasz.

Komunikat Zarządu Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku

Szanowni Państwo,

W całej Polsce obowiązuje wprowadzony przez rząd stan zagrożenia epidemicznego (decyzja rządu z dnia 13 marca 2020 r.). Działamy zatem w trybie wyjątkowym, wymagającym dużej solidarności i elastyczności, co dotyczy również firm z branży gospodarki odpadami komunalnymi.  Podmioty te są zobowiązane do zachowania ciągłości swoich usług, bo w czasach zwiększenia zagrożenia epidemiologicznego stanowią ważny element gwarantujący bezpieczeństwo mieszkańców.

Pojawia się wiele pytań dotyczących np. okresowo zamkniętego PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), który znajduje się na terenie Zakładu Utylizacyjnego. Te najczęściej zadawane zebraliśmy w tym dokumencie, aby pomóc w zrozumieniu poszczególnych decyzji i działań. Liczymy na to, że odpowiedzi tu zawarte pomogą rozwiać wątpliwości.

Zarząd Zakładu Utylizacyjnego

W niniejszym DOKUMENCIE znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania Zakładu w warunkach stanu zagrożenia epidemicznego.