Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

W najbliższą sobotę, 28 maja zapraszamy na Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Będzie to okazja do spotkania z radnymi i poznania ich pracy, a także odkrycia tajemnic Nowego Ratusza. Na naszym stoisku będzie można otrzymać próbkę czarnego złota ogrodników czyli kompostu produkowanego w Zakładzie Utylizacyjnym z odpadów BIO. Wśród atrakcji – pokaz sprzętu Straży Granicznej, Policji i Straży Miejskiej, zabawy z gdańskim zoo i zabawy sportowe.

Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie Rady Miasta Gdańska  w Nowym Ratuszu (ul. Wały Jagiellońskie 1) w godzinach 10.00-14.00. Wydarzenie jest okazją, by przybliżyć rolę, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. 
Mieszkańcy i turyści będą mogli zapoznać się z historią budynku, przedstawioną przez licencjonowanych przewodników PTTK. Spotkanie będzie także okazją do rozmowy z radnymi. 

Konkursy, pokazy, quizy

To nie jedyne atrakcje tego wydarzenia. Swoje stoisko będzie miał Zakład Utylizacyjny, gdzie będzie można zaopatrzyć się w “czarne złoto ogrodników”, czyli w kompost produkowany z odpadów bio segregowanych przez mieszkańców oraz w Słownik segregacji, wydawnictwo ułatwiające poprawną segregację odpadów. 

fot. G. Mehring / gdansk.pl

W budynku Nowego Ratusza oraz na jego dziedzińcu będzie można odwiedzić także stanowiska ogrodu zoologicznego, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt “Promyk”, służb mundurowych, Młodzieżowej Rady Miasta i Rady Seniorów. Dla aktywnych będzie rywalizacja na ergometrach oraz strzelanie dzięki Strzelnicy LOK w Gdańsku. Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu i zdjęć z fotobudki.

Zobacz także