ZU dołączył do drużyny Św. Mikołaja

Przygotowania do świąt ruszyły pełna parą! Pracownicy ZU stworzyli dziewięć „brygad” św. Mikołaja, które wesprą gdańskie dzieci w ramach akcji charytatywnej „Każdy może pomóc”, organizowanej przez MOPR Gdańsk.

Do Zakładu Utylizacyjnego trafiło dziewięć wylosowanych listów od dzieci. Były wzruszające, przepełnione marzeniami i podpisane tylko imieniem. I tu zaczęła się rola pomocników św. Mikołaja z naszego Zakładu.

Zadaniem członków drużyny było skompletowanie „mikołajowych paczek” na podstawie przesłanych od dzieci listów. Każda z przesyłek opisywała pasje dziecka, potrzeby i jego marzenia. W jakiś sposób opisywała też ich najbliższych. Był to więc tylko impuls do tego, by dać z siebie jak najwięcej i postawić się w roli nie tylko Mikołaja, ale też obdarowywanych. Trzeba przecież wyobrazić sobie, co może sprawić im najwięcej radości na podstawie krótkich listów.

-„Działania wolontariackie, wspierające tych najbardziej potrzebujących, to element naszego funkcjonowania, który jest dla nas ważny i który staramy się rozwijać. Stawiamy w tym temacie pierwsze kroki, ale liczymy, że tego typu działania na stałe wpiszą się w nasze DNA. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do szlachetnej akcji, poczuć atmosferę pomagania i powiększyć tegoroczną mikołajową drużynę – mówi Iwona Bolt, rzecznik ZU.

Świąteczna akcja charytatywna „Każdy może pomóc” organizowana jest przez Miejski Ośrodek Pomocy w Rodzinie w Gdańsku po raz siódmy. Listy od dzieci powstają przy współpracy pracowników socjalnych, dzięki czemu prezenty od przedsiębiorców czy osób indywidualnych trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Przekazanie upominków będzie miało miejsce podczas grudniowego spotkania świątecznego.

Dzieciom i ich bliskim wszyscy pracownicy Zakładu życzą spełnienia ich najskrytszych marzeń! Ho, ho, ho:)

A tu kilka zdjęć orszaku wyruszającego do punktu zbiórki:)