Zmiana systemowa w zakresie zbiórki szkła

Od 1 lipca br. w altanach śmietnikowych pojawi się kolejny pojemnik do obowiązkowej segregacji - szkła. To bardzo ważna zmiana i krok w dobrym kierunku. Oznacza to, że poza wydzieleniem odpadów mokrych i suchych, mamy również powinność wysegregowania z pozostałych odpadów surowca w postaci szkła.

Do nowych, zielonych pojemników wyrzucamy, analogicznie do zasad obowiązujących do tej pory, szklane opakowania (butelki, słoiki bez nakrętek). Nie powinny tam trafiać np. szklanki, lustra czy zbite szyby okienne. Informują nas o tym również naklejki na pojemnikach. Za zbiórkę szkła (obowiązkową) będzie od 1 lipca br. odpowiadał Zarząd Dróg i Zieleni. Dotychczas gdańszczanie mieli możliwość dobrowolnego segregowania szkła w ramach tzw. selektywnej zbiórki surowców, prowadzonej przez Zakładu Utylizacyjny. W związku z reformą Spółka wycofa z terenu miasta większość swoich pojemników na szkło, pozostanie tylko kilkaset z nich w miejscach publicznych, ogólnodostępnych, jako uzupełnienie zbiórki obligatoryjnej. Natomiast niezmiennie do dyspozycji pozostają nasze pojemniki na makulaturę (niebieskie) i tworzywa sztuczne (żółte), czyli zbiórka fakultatywna tych surowców.

Zachęcamy do korzystania z gniazd selektywnej zbiórki. Wszystkich, którzy chcieliby zamówić bezpłatne podstawienie takich zestawów zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami z Działu Eksploatacji, tel. 58 326 01 11 lub skorzystanie z formularza kontaktowego na naszej stronie.

szkło