Żeglarska impreza dla mieszkańców już 24 czerwca!

„Letnie spotkanie pod żaglami” to kolejny, po kwietniowym Wielkim Sprzątaniu Gdańska – Południe, event organizowany przez Zakład Utylizacyjny w ramach Programu Społecznego „Aktywne Sąsiedztwo”. Akcja organizowana jest przy współpracy z Radą Dzielnicy Jasień.

Część deptaku wokół zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II zamieni się w mały port, w którym mieszkańcy będą mogli zbudować i zwodować własne eko łódeczki czy pomalować wspólnie autentyczną łódź. Oprócz atrakcji związanych bezpośrednio z wodą dla najmłodszych zaplanowano warsztaty decoupage oraz tworzenie eko biżuterii. Dorośli natomiast będą mieli okazję pokazać swoim pociechom jak bawili się w czasach pozbawionych smartfonów i tabletów ?

Łącznie na uczestników imprezy będzie czekało aż 5 stref tematycznych:

 

  • STREFA MORSKA – budowa mini eko łódek, wyścigi żaglówek, malowanie łodzi,
  • STREFA RETRO SPORT – gra w gumę, serso, klasy czy kapsle,
  • STREFA CHILOUTU – odpoczynek na leżakach i letnie słodkie przysmaki,
  • STREFA DLA DZIECI – decoupage, eko – biżuteria, malowanie buziek,
  • STREFA EDUKACYJNA – sprawdzenie wiedzy z zakresu segregacji odpadów, rozmowy z ekspertami Zakładu.

W punkcie informacyjnym Zakładu Utylizacyjnego będzie można również  zapytać o plany inwestycyjne oraz o bezpłatne usługi świadczone dla mieszkańców.

 –  Zależy nam na podkreśleniu morskiego klimatu Gdańska, ale nie zapominamy o głównej idei naszych spotkań z mieszkańcami: o eko edukacji. Mamy nadzieję, że takie rozpoczęcie wakacji sprawi uczestnikom dużo radości – mówi Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego.

 

Event odbędzie się w godzinach 10.00 – 16.00, przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II (przy zbiegu ul. Guderskiego i ul. Flisykowskiego, przy osiedlu Miłe).

Rozpocznij z nami wakacje w stylu eko!

Serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny nad akcją objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki.

zu-lszz-a4-01