Zapraszamy na Rodzinny Bieg Czyste Miasto Gdańsk

Już 16 września, odbędzie się III edycja organizowanego przez Zakład Utylizacyjny Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk”. Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 13.30, a dzieci i młodzież wystartują już o 11.00. Oprócz zmagań sportowych na miejscu będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i ZU w ramach corocznego eko festynu „Święto Południa Gdańska”.

Bieg Rodzinny „Czyste Miasto Gdańsk” jest organizowany już po raz trzeci, a zainteresowanie imprezą z roku na rok rośnie. Zeszłoroczna edycja zebrała ponad pól tysiąca uczestników, którzy przybyli na bieg całymi rodzinami zarówno po to, aby zmierzyć się z przygotowanym dystansem, ale także by zintegrować się z sąsiadami podczas eko festynu.

– Naszą imprezę kierujemy do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu i dbania o środowisko naturalne. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w wydarzeniu, które w swoich założeniach ma promować proekologiczne postawy poprzez towarzyszące mu aktywności: animacje, zajęcia i warsztaty. Jesteśmy do dyspozycji uczestników na stoisku informacyjnym Zakładu, gdzie nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania z zakresu gospodarki odpadami, prowadzonych i planowanych inwestycji, czy bezpłatnych usług świadczonych dla mieszkańców Gdańska – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego. I dodaje:  – Sam również podjąłem wyzwanie i zapisałem się na Bieg. Będzie mi bardzo miło spotkać się na trasie ze wszystkimi uczestnikami, którym życzę powodzenia i życiowych wyników.

Podczas „Święta Południa Gdańska”, organizowanego przy współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice można jak co roku liczyć na wiele atrakcji. W programie znalazły się m.in. warsztaty art eko, mega Twister, eko cyrkiel, konkurencje drużynowe, strefa retro zabaw, czy eurobungee. Podczas festynu będzie można obejrzeć pokazy Straży Pożarnej, wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami, posłuchać koncertu i obejrzeć występ cheerleaderek z grupy FLEX Sopot. Zorganizowane zostaną też stoiska edukacyjne i informacyjne Zakładu Utylizacyjnego.

– Nasz eko festyn to już tradycja, którą chętnie kontynuujemy. Oprócz wspólnego świętowania zyskujemy również okazję do kształtowania proekologicznych postaw, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników – mówi Piotr Lachowski, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

16 września zapraszamy wszystkich do Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 w Gdańsku!

W ramach Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk” zostanie zorganizowany bieg główny na 10 km (start o godz. 13.30) oraz biegi dla dzieci i młodzieży (pierwszy już o godz. 11.00).

Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody i puchary. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosujemy również nagrody specjalne!

Wszystkie przydatne informacje, w tym mapki biegu i rozpiska wiekowa znajdują się na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl.

Szczegóły dotyczące Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk”:

Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 8.00.

Zgłoszenia: Przyjmowane są poprzez stronę biegczystemiastogdansk.pl

Bieg główny:

 • Dystans: 10 km
 • Wpisowe: 19,99 zł
 • Start biegu: godz. 13.30
 • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
 1. klasyfikacja generalna mężczyzn,
 2. klasyfikacja generalna kobiet,
 3. wiekowa dla każdej płci.

Nie ma możliwości zapisu w dniu imprezy. Zapisy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną do 14.09.2017 r. do godz. 23:59.

Biegi dla dzieci i młodzieży:

 • Dystanse: 250 m, 350 m i 700 m
 • Wpisowe: udział bezpłatny
 • Start biegów: godz. 11.00
 • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
 1. 250m – dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat *w Imprezie przez cały czas zawodnikowi musi towarzyszyć opiekun (dzieci urodzone od 1.01.2011 do 31.12.2014)
 2. 350m – dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat (dzieci urodzone od 1.01.2008 do 31.12.2010)
 3. 350m – dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat (dzieci urodzone od 1.01.2005 do 31.12.2007)
 4. 700m – dla dzieci w wieku od 13 do 15 lat (dzieci urodzone od 1.01.2002 do 31.12.2004)

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 14.09.2017 r. do godz. 23:59. W dniu Biegu zgłoszenia dzieci i młodzieży będą przyjmowane również w godz.:  8.00-10.45 w Biurze Zawodów.

Nagrody: 

 • Każdy z uczestników biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal.
 • Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet oraz mężczyzn w biegach otrzymają medale oraz puchary.
 • W biegach dzieci i młodzieży każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal.
 • Na zakończenie imprezy zostaną rozlosowane nagrody i upominki wśród wszystkich uczestników biegów.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Zakład Utylizacyjny w Gdańsku Sp. z o.o.

Partner: Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice

Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Maratonypolskie.pl

 

Więcej informacji na stronie http://biegczystemiastogdansk.pl oraz na https://www.facebook.com/zaklad.utylizacyjny 

 

plakat_bieg