Zakład Utylizacyjny po raz trzeci w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Spółka już trzeci raz trafiła na listę prestiżowego rankingu największych w Polsce firm prowadzących działania z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Zakład Utylizacyjny był jedyną, odnotowaną w rankingu, spółką zajmującą się gospodarką odpadami.

W rankingu już od lat na czołowych miejscach sytuują się takie firmy jak BNP Paribas Bank Polska, Coca-Cola HBC Polska, czy też Orange Polska i Santander Bank Polska. W czołówce rankingu znalazło również Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia. Nasza spółka znalazła się w otoczeniu takich firm jak VW, AmRest, Comarch czy LPP.W sumie w tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, wzięły udział 72 organizacje. Wśród ocenianych przez ekspertów firm Zakład Utylizacyjny jest jedyną spółką działającą w branży gospodarki odpadami.

To kolejny rok, kiedy znaleźliśmy się w gronie największych w Polsce firm, wyróżnionych za prowadzenie jakościowej polityki CSR.  To na pewno powód do satysfakcji. Wyróżnienie jest też dla sygnałem, aby nasze działania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz komunikacji 
z otoczeniem kontynuować i stale udoskonalać
 – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.Ranking Odpowiedzialnych Firm bada jakość systemów zarządzania CSR, nagradzając te firmy, które w dojrzały sposób podchodzą do stałego doskonalenia sposobu swojego działania na rynku i w społeczeństwie. Ranking jest także instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Organizatorem rankingu jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za przegląd wyników odpowiada firma Deloitte, a partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna

W sumie we wszystkich edycjach rankingu wzięło do tej pory udział 200 organizacji.

Klasyfikacja generalna: 
1. BNP Paribas, Popharma
2. Coca Cola, Orange, Santander 
3. STU Ergo Hestia
18. Zakład Utylizacyjny, Budimex, DPD Polska, Geofizyka Toruń, Samsung, Volkswagen Motor Polska.

Pełna lista firm ujętych rankingiem w linku