Zakład Utylizacyjny po raz drugi w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Spółka ponownie trafiła na listę prestiżowego Rankingu opracowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Firma została wyróżniona w kategorii: usługi, handel i transport.

Ranking Firm Odpowiedzialnych to zestawienie, w którym największe firmy w Polsce oceniane są pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). W tegorocznej edycji wzięło udział 70 organizacji. Wśród nich znalazły się największe firmy w Polsce. Zakład Utylizacyjny był jedyną, odnotowaną w raporcie, spółką zajmującą się gospodarką odpadami.
– Cieszymy się, że po raz kolejny niezależni eksperci docenili sposób prowadzenia przez nas biznesu, politykę zrównoważonego rozwoju oraz komunikację z otoczeniem. To wyróżnienie motywuje do tworzenia nowych projektów w duchu odpowiedzialnego biznesu i aktywizuje do kolejnych działań na rzecz gdańszczan – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.
Ranking został opracowany już po raz 12. Jego organizatorem był Koźmiński Business Hub, zaś partnerami merytorycznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Firmy które zgłosiły się do rankingu były oceniane w czterech kategoriach: odpowiedzialne prowadzenie biznesu, polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem oraz dodatkowe wskaźniki odpowiedzialności. Za weryfikację merytoryczną odpowiadała międzynarodowa firma doradcza Deloitte.
To już drugie wyróżnienie w tematyce CSR dla Zakładu Utylizacyjnego tylko w tym roku! W kwietniu firma znalazła się w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, gdzie Zakład Utylizacyjny wyróżniono za długoletnie inicjatywy, takie jak działalność Rady Interesariuszy oraz program społeczny „Aktywne Sąsiedztwo”, a także za nową praktykę czyli stworzenie „Bilansu odzysku surowców przekazanych do recyklingu w latach 2012 – 2017”. W tym roku Zakład po raz pierwszy wydał również raport społeczny poświęcony swojej działalności w latach 2016-2017. Dokument, przygotowany w oparciu o międzynarodowe wytyczne Global Reporting Initiative (GRI), można zobaczyć tutaj.