Zaangażowanie społeczne

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku od kilku lat konsekwentnie wspiera drużynę piłkarzy ręcznych Wybrzeża. Reaktywacja klubu po latach przerwy rozpoczęła się w 2010 roku. Po sześciu latach budowania solidnych fundamentów następuje w Wybrzeżu przełomowy moment. Sportowe stowarzyszenie przekształca się w spółkę akcyjną, jeszcze bardziej profesjonalizuje zarządzanie i wkracza na najwyższy szczebel rozgrywek (ligi zawodowej).

Efektem dotychczasowej współpracy Zakładu Utylizacyjnego i Wybrzeża Gdańsk jest między innymi spot promujący selektywną zbiórkę odpadów. Główną rolę w półminutowym filmie zagrał Marcin Lijewski, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, wielokrotny reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej, który w sezonie 2014/2015 reprezentował Wybrzeże Gdańsk, a potem przeszedł do sztabu trenerskiego. Wraz z nim wystąpili też trzej inni szczypiorniści Wybrzeża: Hubert Kornecki, Michał Orzechowski i Patryk Plaszczak.

Wspólna inicjatywa Zakładu Utylizacyjnego oraz piłkarzy ręcznych Wybrzeża została też doceniona przez ministra środowiska. Przy okazji jednego z ligowych meczów, minister Maciej Grabowski, wręczył prezesowi gdańskiego klubu list gratulacyjny z podziękowaniem za zaangażowanie w edukację ekologiczną.

Skip to content