Zaangażowanie społeczne

Rodzinny Bieg „Czyste Miasto Gdańsk”

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku w ramach współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice organizuje Święto Południa Gdańska. Rodzinnemu festynowi towarzyszy również nowy, miejski Bieg „Czyste Miasto Gdańsk”.

Impreza promuje zdrowy tryb życia jak i ochronę środowiska naturalnego – z naciskiem na społeczną dbałość o publiczne tereny rekreacyjne i sportowe. Rywalizacja odbywa się w kilkunastu kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. W biegach dzieci i młodzieży osobno startują dziewczynki oraz chłopcy. Z kolei w najważniejszej kategorii – Biegu Głównym – oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn prowadzone są też liczne kategorie wiekowe.

Każdy uczestnik biegu uhonorowany jest za swój trud pamiątkowym medalem, w roku 2020 postawiliśmy na ich drewnianą wersję:) Zwycięscy w poszczególnych kategoriach biegów dziecięcych i biegu głównego otrzymali dodatkowe puchary, też wykonane z drewna. W ramach Święta Południa Gdańska na mieszkańców co roku czeka też szereg atrakcji, m.in. gry, pokazy, zabawy i animacje, wszystkie z naciskiem na zmianę swoich postaw na bardziej ekologiczne.

Skip to content