Zaangażowanie społeczne

Memoriał Żylewicza

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku wspierał jedno z największych wydarzeń lekkoatletycznych w kraju. Memoriał Żylewicza to Mityng Lekkoatletyczny rangi EAA, organizowany nieprzerwanie od 1973 roku. Startują w nim reprezentanci kraju oraz lekkoatleci z innych państw. Wydarzenie poświęcone jest pamięci wybitnego trenera, jednego z twórców KS „LECHIA” Gdańsk, a potem silnej reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce.

Wspólnym celem Klubu Lekkoatletycznego LECHIA Gdańsk oraz Zakładu Utylizacyjnego była promocja sportu, zdrowego trybu życia i ekologii.

Podczas Memoriału Żylewicza, gry i inne sportowe atrakcje przygotowywali studenci AWFiS. Na kilkunastu stanowiskach można spróbować swoich sił w bieganiu, chodzeniu na szczudłach, rzucaniu obręczami do celu, a także pokonać tor z przeszkodami czy uczyć się cyrkowych sztuczek.

Podczas 43. edycji imprezy, Zakład Utylizacyjny dodatkowo zorganizował na terenie AWFiS w Gdańsku rodzinny festyn pn. „Sport, ekologia, zabawa”. Na mieszkańców Trójmiasta czekały zajęcia edukacyjne, gry sportowe z nagrodami, quizy, ekologiczne gadżety czy stanowisko do własnoręcznego zgniatania butelek PET.

Skip to content