Wyróżnienie dla Zakładu w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku został wyróżniony w XIX edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości (w kategorii "duże przedsiębiorstwa"). Statuetka została wręczona podczas uroczystej gali w Domu Technika NOT.

– To dla nas bardzo miła nagroda. Realizując bieżące zadania cały czas staramy się wdrażać nowe rozwiązania, nie tylko z myślą o ochronie środowiska, ale też funkcjonowaniu firmy jako sprawnego organizmu. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – powiedział Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Nagrody laureatom wręczyli prof. UG, dr hab. Małgorzata Wiśniewska oraz dr inż. Jan Bogusławski, Prezes Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku. – Chcemy promować wiedzę na temat metod i narzędzi zarządzania jakością oraz popularyzować dobre praktyki zarządzania – wyjaśniała  prof. UG, dr hab. Małgorzata Wiśniewska. Finałowi konkursu towarzyszyła konferencja naukowo – techniczna pn. „Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza”, podczas której wygłoszone zostały prelekcje na temat znaczenia informacji jako czynnika jakościowego, innowacji w rozwoju Pomorza czy działalności Gdańskiej Akademii Jakości.
Pomorska Nagroda Jakości przyznawana jest podmiotom, które angażują się w zarządzanie jakością oparte na idei ciągłego doskonalenia, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju oraz dążą do poziomu najlepszych organizacji w Europie. Nagroda  przyznawana jest w pięciu kategoriach: mikro, małych, średnich i dużych organizacji oraz organizacji publicznych.

 

Organizatorem konkursu, realizowanego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska, jest Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku we współpracy z Polskim Rejestrem Statków S.A. – Biuro Certyfikacji w Gdańsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA