Współpraca ZU oraz piłkarzy ręcznych Wybrzeża doceniona!

Wspólna inicjatywa Zakładu Utylizacyjnego oraz piłkarzy ręcznych Wybrzeża została doceniona przez ministra środowiska.

Maciej Grabowski, przy okazji jednego z ligowych meczów, wręczył prezesowi gdańskiego klubu list gratulacyjny z podziękowaniem za zaangażowanie w edukację ekologiczną, ze szczególnym wyróżnieniem zawodników, którzy wystąpili w spocie promującym selektywną zbiórkę odpadów.
Film został zrealizowany przez Zakład Utylizacyjny, a jeden z najlepszych polskich szczypiornistów, zagrał w nim główną rolę. Emotikon smil – Marcin Lijewski występując w spocie promującym ideę segregacji odpadów w Gdańsku, swoim autorytetem wielkiego sportowca, wsparł ideę jak najszerszego recyklingu i pokazał jak ważna jest ona dla czystego środowiska i rozwoju gospodarki – napisał Minister Środowiska w liście gratulacyjnym.
Spot, który powstał z inicjatywy Zakładu Utylizacyjny w Gdańsku przy współpracy z klubem Wybrzeże – Gdańsk to półminutowy film promujący selektywną zbiórkę odpadów. Akcja rozgrywa się w dwóch miejscach – w domu oraz na sali treningowej. Miejsca te przeplatają się ze sobą, pokazując jak ważna w działaniach proekologicznych jest gra zespołowa. Wraz z Marcinem Lijewskim w spocie wystąpiło też trzech innych szczypiornistów Wybrzeża: Hubert Kornecki, Michał Orzechowski i Patryk Plaszczak. – Cieszę się, że mogłem zaangażować się w to przedsięwzięcie dla Gdańska. Jeździłem sporo po świecie, widziałem jak segregują odpady inne narody. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce musimy się jeszcze wiele nauczyć. Warto równać do najlepszych, jak w sporcie. – powiedział Marcin Lijewski.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego spotu: https://www.youtube.com/watch?v=NOCoghAYIOs

18