Wodny piknik ekologiczny po raz trzeci!

Zakład Utylizacyjny we współpracy z Radą Dzielnicy Jasień przygotował dla mieszkańców Gdańska wiele atrakcji, których centrum stanowić będzie zbiornik retencyjny Świętokrzyska I. Jeśli zbiornik, to woda, a jeśli woda to…Aqua Crossfit dla całej rodziny, wyścigi zdalnie sterowych motorówek czy warsztaty z budowy mini żaglówek!

Na uczestników czekać będzie aż 5 stref tematycznych:

  • Morska,
  • Aktywna,
  • Dla maluchów,
  • Eko – edukacyjna,
  • Chilloutu.

W każdej z nich przewidziano wyjątkowe atrakcje, takie jak wspomniane wyścigi zdalnie sterowanych motorówek oraz Aqua Crossfit, jak również warsztaty upcyklingowe, na których będzie można nauczyć się tworzenia eko osłonek na doniczki oraz naturalnych płynów do płukania tkanin. Ciekawą zabawą będą z pewnością Kreatywne Wodne Ściany, w których budowie może brać udział cała rodzina: powstała ruchoma konstrukcja będzie działała na zasadzie Maszyny Goldberga!

– Piknik dla mieszkańców Jasienia organizowany jest cyklicznie, natomiast to co się zmienia, to jego lokalizacja na terenie dzielnicy – co roku wybieramy inny zbiornik wodny, aby każdy z mieszkańców miał możliwość spędzenia z nami czasu i poszerzenia swojej wiedzy w temacie segregacji odpadów i gospodarki obiegu zamkniętego. Wszystkie atrakcje przygotowane są pod tym kątem, bo taki jest główny cel naszych spotkań z gdańszczanami – mówi Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego.

Zostając w temacie gospodarki obiegu zamkniętego i idei wykorzystywania ponownie pozornie nadających się do wyrzucenia elementów, dorośli uczestnicy będą mogli także pokazać swoim pociechom jak kiedyś bawili się grając w gumę, klasy, czy kapsle. Dla najmłodszych przewidziano natomiast strefę, w której będą mogli pomalować buzię, puszczać bańki mydlane, a nawet zrobić sobie…piracki tatuaż! ?

W punkcie informacyjnym Zakładu Utylizacyjnego będzie można natomiast sprawdzić swoją wiedzę z zakresu właściwiej segregacji odpadów, porozmawiać o działalności spółki, jak również  zapytać o plany inwestycyjne oraz o bezpłatne usługi świadczone dla mieszkańców.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Programu Społecznego Zakładu Utylizacyjnego „Aktywne Sąsiedztwo”, a działania w nim ujęte wpisane są w Strategię Rozwoju ZU, jako firmy odpowiedzialnej społecznie.

 „Wodny piknik ekologiczny”

15 czerwca 2019 r.

Park w przy zbiorniku Świętokrzyska I : mapka

Od godz. 10.00 do 15.00.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Trójmiasto.pl