Wielkie zainteresowanie naszym biegem!

17 września odbędzie się na Ujeścisku II edycja Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk”, imprezy propagującej nie tylko sportowy tryb życia, ale też dbałość o publiczne tereny rekreacyjne. Zapowiada się rekordowa liczba uczestników. Oprócz atrakcji sportowych na miejscu będzie można skorzystać też z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów: Zakład Utylizacyjny w Gdańsku oraz Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Do dyspozycji będą także specjaliści Zakładu w punktach informacyjnych i edukacyjnych.

– Rodzinny Bieg „Czyste Miasto Gdańsk” to impreza skierowana do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu i dbania o środowisko. W atrakcyjny dla całych rodzin sposób chcemy promować postawy proekologiczne. Dlatego biegowi będą towarzyszyć liczne animacje, zajęcia i warsztaty pokazujące, jak należy postępować z odpadami, dlaczego tak ważna jest selektywna zbiórka i recykling. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – powiedział Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Rodzinny Bieg „Czyste Miasto Gdańsk” został zorganizowany po raz pierwszy w zeszłym roku. W obecnej edycji, tak jak poprzednio, uczestnicy biegu i mieszkańcy Gdańska będą mogli wziąć udział w corocznie organizowanym przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i Zakład Utylizacyjny ekofestynie „Święto Południa Gdańska”. W ramach festynu zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Zorganizowane będą też stoiska edukacyjne i informacyjne, na których najmłodsi będą mogli np. nauczyć się budować recyklingowe latawce, a dorośli dowiedzieć więcej o zasadach selektywnej zbiórki odpadów, sposobie funkcjonowania Zakładu Utylizacyjnego i jego planach inwestycyjnych, które mają ograniczyć uciążliwość zapachową.

– „Święto Południa Gdańska” to impreza, którą adresujemy nie tylko do mieszkańców naszej dzielnicy, ale całej tej części miasta. Chcemy wspólnie świętować, bawić się, ale też kształtować poczucie współodpowiedzialności za miasto i nasze dzielnice. Bo to jak wyglądają nasze tereny rekreacyjne czy zielone w dużej mierze zależy od nas samych – powiedział Piotr Lachowski, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

17 września zapraszamy wszystkich do Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 w Gdańsku! Start imprezy o godz. 10.00. W ramach Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk” zostanie zorganizowany bieg główny na 10 km (start o godz. 13.30) oraz biegi dla dzieci i młodzieży (pierwszy już o godz. 11.00).

Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody i puchary. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostaną również nagrody specjalne!

Wszystkie przydatne informacje, w tym mapki biegu i rozpiska wiekowa znajdują się na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl.

 

Szczegóły dotyczące Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk”:

 • W dniu Biegu zgłoszenia dzieci i młodzieży będą przyjmowane również w godz.: 00-10.45 w Biurze Zawodów znajdującym się w miejscu imprezy (Szkoła Podstawowa przy ul. Człuchowskiej 6).

Wpisowe dla zawodników dorosłych wynosiło 19 zł, natomiast udział dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

 • Biegi dla dzieci:
 • 11:00 start biegu 150m – dziewczynki w wieku od 3 do 6 lat*,
 • 11:10 start biegu 150m – chłopcy w wieku od 3 do 6 lat*
 • 11:25 start biegu 300m – dziewczynki w wieku od 7 do 9 lat
 • 11:40 start biegu 300m – chłopcy w wieku od 7 do 9 lat
 • 11:55 start biegu 450m – dziewczynki w wieku od 10 do 12 lat
 • 12:10 start biegu 450m – chłopcy w wieku od 10 do 12 lat
 • 12:25 start biegu 600m – dziewczynki w wieku od 13 do 15 lat
 • 12:40 start biegu 600m – chłopcy w wieku od 13 do 15 lat

* w imprezie przez cały czas zawodnikowi musi towarzyszyć opiekun

 • Bieg dla dorosłych
 • O godz. 13.30 start głównego Biegu Rodzinnego „Czyste Miasto Gdańsk” – dystans 10 km.

Na zdjęciu: punkt edukacyjny podczas ubiegłorocznej imprezy. Tym razem Zakład Utylizacyjny przygotował dla mieszkańców aż trzy punkty: edukacyjny (segregacja odpadów dla małych i dużych) oraz dwa informacyjne (w pierwszym możliwa będzie rozmowa ze specjalistami o przyczynach uciążliwości zapachowych i wdrażanych rozwiązaniach tego problemu, a w drugim o projekcie budowy spalarni odpadów). Serdecznie zapraszamy.

24