Up-Cykle w drugiej odsłonie

Ruszyła druga edycja konkursu Up-Cykle. W tym roku zapraszamy do udziału wszystkich studentów i absolwentów kierunków artystycznych polskich szkół wyższych. Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia.

Zakład Utylizacyjny przy wsparciu merytorycznym Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Politechniki Gdańskiej zorganizował drugą edycję konkursu dla studentów i absolwentów uczelni kierunków artystycznych z całej Polski pn. Up-Cykle.

W tym roku są aż trzy kategorie, w których można zgłaszać swoje projekty:

– ekologiczne opakowanie,
– przedmioty codziennego użytku,
– architektura ogrodowa.

Warunkiem udziału w konkursie jest zaprezentowanie źródła jego pochodzenia. Powinien zostać stworzony, w co najmniej 80%, z surowca pochodzącego z odpadów lub przedmiotów nienadających się do codziennego użytkowania ze względu na stan techniczny lub utratę swojej pierwotnej użyteczności. Nadanie produktowi „nowego życia” jest więc najważniejszym z warunków udziału w konkursie.

Projekty należy zgłaszać przez formularz na stronie konkursu. Może być to praca zespołowa.

Pierwszy etap konkursu kończy się 11 kwietnia 2021r. O tym, które projekt wejdzie do II edycji zdecyduje Jury.

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne granty finansowe, a najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.

Szczegóły konkursu, regulamin oraz zgłoszenia: http://www.zut.com.pl/upcykle.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z sekretarzem konkursu Oliwią Wołosiuk: owolosiuk@zut.com.pl lub 698 619 054