Bardzo udane spotkanie z mieszkańcami Szadółek!

„Letnie spotkanie pod żaglami” przyciągnęło w minioną sobotę ponad 500 mieszkańców dzielnic sąsiadujących z Zakładem Utylizacyjnym! Oprócz wielu atrakcji dla małych i dużych uczestników, wydarzenie było także okazją do rozmów na temat funkcjonowania składowiska w przyszłości.

Morskiego charakteru imprezie nadało budowanie własnych mini eko łódek, zabawa sterowanymi żaglówkami oraz rodzinne malowanie autentycznych łodzi, które teraz ozdobią teren ZU. Aby podkreślić ekologiczny wymiar spotkania organizatorzy – Zakład Utylizacyjny oraz Rada Dzielnicy Jasień – przygotowali warsztaty decoupage oraz tworzenia eko biżuterii.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także strefa retro i zabawy z dawnych lat, które jak się okazało, nadal są świetną alternatywą dla gier komputerowych! Za udział w przynajmniej 6 aktywnościach najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymywali nagrody na stoisku Zakładu Utylizacyjnego.

Mieszkańcy odwiedzający punkt informacyjny Spółki chcieli nie tylko zasięgnąć wiedzy na temat zasad segregacji, ale także sami zgłaszali wiele ciekawych wniosków:

 – Okazuje się, że mieszkańcy najbliższego otoczenia Zakładu już odczuwają pozytywną zmianę jeśli chodzi o ograniczenie uciążliwości odorowych. Dopytywali co takiego zadziało się na składowisku, że do ich domów i mieszkań nie dociera przykry zapach – mówi Monika Łapińska-Kopiejć, specjalista ds. promocji z ZU.

 – Trwa proces wdrażania inwestycji związanej z budową hermetycznej hali na placu dojrzewania kompostu, głównego źródła uciążliwości. Obecnie odpady organiczne są sukcesywnie wywożone do innych zakładów, co pozwala na stopniowe przygotowywanie miejsca pod budowę. Jest to kluczowy projekt jeśli chodzi o poprawę komfortu życia naszych sąsiadów – dodaje Michał Dzioba, prezes zarządu Spółki.

W punkcie udzielano także informacji na temat bezpłatnych usług z których mogą korzystać mieszkańcy Gdańska. W Zakładzie bez większych formalności można zdeponować odpady niebezpieczne, sprzęt elektro czy nietypowe, takie jak np. opony, stare meble czy odpady poremontowe.

 – Sądząc po pozytywnych opiniach, które docierały do nas już podczas samego eventu, jak również zostały opublikowane na naszym profilu na Facebooku po zakończeniu imprezy, mieszkańcy docenili tę inicjatywę, z czego bardzo się cieszymy –  podsumowuje Monika Łapińska-Kopiejć.

Wydarzenie organizowane było w ramach Programu Społecznego „Aktywne Sąsiedztwo”, którego głównym celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców najbliższego otoczenia Zakładu Utylizacyjnego. Event na Jasieniu to kolejna, po kwietniowym Wielkim Sprzątaniu Gdańska-Południe, impreza plenerowa Spółki. Zaplanowane są już następne tego typu akcje.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.