Tydzień Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Gdańskim

3 czerwca 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Odbył się tam Dzień Zrównoważonego Rozwoju zorganizowany w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie zostało przygotowane wspólnie przez pracowników i studentów Wydziałów Ekonomicznego i Chemii oraz studentów Wydziału Biologii i pracowników Stacji Morskiej w Helu im. Prof. Krzysztofa Skóry IO UG. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Plastik wokół nas - zacznij od siebie”.

W ramach tego dnia zostały zorganizowane m.in.: wykład dr hab. Beaty Grobelnej, prof. UG pt. „Mikroplastik – co z nim nie tak”, prezentacja filmów „Plastikowy Ocean”, „Kto płaci za niskie ceny?” oraz omówienie naszego projektu „Szanuję – Segreguję, czyli jak zaczynając od siebie możesz zmienić świat”. Iwona Bolt, rzecznik prasowy ZU, opowiedziała o castingu oraz przybliżyła jak przebiegał i czego uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się na warsztatach.  

Kolejnym punktem programu było spotkanie „Dookoła świata bez śladu CO2” z Markiem Kamińskim, znanym podróżnikiem i polarnikiem, który opowiadał o swojej nowej wyprawie. Podczas tegorocznej ekspedycji towarzyszyć mu będzie robot NOA, który również gościł na UG.

Podczas trwania wydarzenia można było skorzystać z warsztatów przygotowanych przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego, zapoznać się z zasadami segregacji oraz porozmawiać o działalności Zakładu Utylizacyjnego.

Stawiamy na zrównoważony rozwój!

fot. Natalia Graban
fot. Natalia Graban
fot. Natalia Graban