Tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki już za nami!

Już po raz 16-sty Politechnika Gdańska zorganizowała dla uczestników Bałtyckiego Festiwalu Nauki warsztaty, wykłady i pokazy, dzięki którym można było poszerzyć swoją wiedzę z aż 23 dyscyplin naukowych! Nie zabrało tam również nas. Na stoisku ZU dzieci i młodzież mogły zmierzyć się z trudnymi tematami gospodarki odpadami biorąc udział w ekologicznym kole fortuny!

Z myślą o uczestnikach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki organizatorzy przygotowali ponad 150 różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Znalazły się wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie w przystępnej dla odbiorców formie.

My w tym roku przygotowaliśmy coś specjalnego! Na naszym stoisku zadebiutowało ekologiczne koło fortuny. Zarówno najmłodsi, jak i starsi mogli sprawdzić się w jednej z sześciu przygotowanych kategorii. Dzieci i młodzież odpowiadali na pytania dotyczące segregacji i recyklingu szkła, papieru, matali i tworzyw sztucznych, odpadów biodegradowalnych oraz resztkowych. Nie zabrakło też ciekawostek ekologicznych. Nie było wcale tak łatwo, ale nauka poprzez zabawę miała swoich fanów. Kolejka do koła nie miała końca. Na autorów poprawnych odpowiedzi czekały ciekawe eko-upominki. Zabawa z kołem była świetną okazją do porozmawiania na temat zasad właściwej segregacji odpadów, recyklingu i ochrony naszego środowiska.

Stoisko, standardowo już, przyozdobiły rośliny z naszej szkółki. Każdy, kto przyniósł do naszego stoiska elektroodpady mógł zamienić je na sadzonkę sosny. Wszystkie rośliny znalazły właścicieli. Mamy nadzieję, że będą ozdobą wielu ogrodów.

Widzimy się za rok ?