Sylwestrowy Konkurs Rady Miasta Gdańska rozstrzygnięty!

Trzynasta edycja Sylwestrowego Konkursu Rady Miasta organizowanego we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym i Gdańskimi Usługami Komunalnymi dobiegła końca. Dziś na terenie naszego zakładu miało miejsce losowanie zwycięzców tegorocznej edycji.

9 stycznia o godzinie 17.30 w Nowym Ratuszu przy ul. Wału Jagiellońskie 1 wręczone zostaną nagrody laureatom tegorocznego konkursu. Hulajnoga elektryczna, sound bar, głośnik i wiele innych nagród trafi do wylosowanych szczęśliwców. Wśród zwycięzców są nie tylko gdańszczanie, ale także mieszkańcy innych miejscowości, którzy postanowili spędzić w naszym mieście tę wyjątkową sylwestrową noc i bawić się na jednej z zabaw zorganizowanych przez Miasto Gdańsk.

Jednak konkurs nie był skierowany tylko na uczestników zabaw. Zaangażował ich także w pomoc innym. Im więcej szkła bowiem udało się zebram w ramach wydarzenia tym większa mogła być pomoc przekazana przez Zakład jednej z organizacji społecznej. Każde 5 kg zebranego szkła przeliczane było na wymierną pomoc finansową.


“Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć jedną z gdańskich organizacji pozarządowych. W tym roku jest to kwota 4000 zł. Cieszymy się, że możemy pomóc, a przy okazji kolejny raz, skutecznie przypomnieliśmy gdańszczanom, że warto segregować odpady” – powiedział Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku

Wsparcie w tegorocznej edycji konkursu otrzyma Fundacja Świat Wrażliwy, która pomaga młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz seniorom. Jest także miejscem treningów społeczno-zawodowych oraz szkoleń dla seniorów, którzy są mentorami-asystentami młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na cykl zajęć usprawniających komunikację oraz integrację sensoryczną młodzieży.

Tegoroczna edycja konkursu odniosła niebywały sukces. Udało się zebrać prawie tonę szklanych butelek (860 kg) co wskazuje, że wzięło w nim udział około 2300 osób! Dzięki temu na ulicach rozbawionego Gdańska ograniczona została ilość rozbitego szkła. I to jest kolejny, ważny wymiar zabawy.

“Cieszę się, że co roku konkurs zyskuje coraz większą popularność. Dziękuję Zakładowi Utylizacyjnemu w Gdańsku, że w ramach naszej zabawy, wspiera instytucje charytatywne działające na terenie miasta, myślę, że ten aspekt konkursu jeszcze bardziej mobilizuje do wzięcia w nim udziału” –
mówi Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.