Sylwestrowy Konkurs Butelkowy Rady Miasta Gdańska już po raz dwunasty!

Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zaprasza Państwa do udziału w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym.

Ekologiczna zabawa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Aby wziąć w niej udział wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich, tj. Targu Węglowym, przy Bramie Zielonej, Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim i Molo w Brzeźnie, szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok. Do butelki należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu. Wśród uczestników konkursu zostanie wylosowany miedzy innymi rower miejski, soundbar, głośnik bezprzewodowy, wideorejestrator i inne cenne.

Stało się już też tradycją, że Zakład Utylizacyjny przeznacza kwotę uzyskaną z przeliczenia ilości zebranych szklanych opakowań pomnożoną przez 2019 groszy, symbolizujących rok w który wchodzimy. Charytatywny wymiar tej akcji  jest już jego nieodzownym elementem. Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji przemnożone prze 2019 groszy uzyskamy kwotę, która umożliwi wsparcie instytucji charytatywnej działającej na terenie Gdańska. W tym roku pieniądze trafią do Stowarzyszenia Organizacji Obozów „Cieciorka” i zostaną przeznaczone na pokrycie kosztu uczestnictwa osób niepełnosprawnych przyszłorocznych turnusów rehabilitacyjnych oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Każdego roku w Konkursie bierze udział coraz więcej osób, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących. W tym roku miejski Sylwester to aż 4 lokalizacje, tym samym Sylwestrowy Konkurs Butelkowy poszerzy swój zasięg i zachęci do udziału jeszcze więcej gdańszczan i ich gości.Witanie Nowego Roku to zawsze okazja do szampańskiej zabawy, a dzięki Sylwestrowemu Konkursowi Butelkowemu, to także możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy ekologicznie i bezpiecznie oraz szansa wygrania atrakcyjnych nagród.Konkurs trwać będzie od 31 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. W pierwszych dniach stycznia Komisja Konkursowa (w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz partnerów) wylosuje zwycięskie butelki. Regulamin Sylwestrowego Konkursu Butelkowego Rady Miasta Gdańska znajduje się na stronie gdansk.pl.

 sylwestrowy konkurs butelkowy a3 plakat OK-1