Sylwestrowy konkurs butelkowy już rozstrzygnięty

Blisko 700 kg szkła mieszkańcy Gdańska zebrali w ramach Sylwestrowego Konkursu Butelkowego. To już dziewiąta edycja ekologicznej akcji organizowanej przez Radę Miasta Gdańska przy wsparciu Zakładu Utylizacyjnego.

Zasady konkursu były proste – podczas zabawy w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia należało wrzucić szklane butelki po napojach do wyznaczonych pojemników znajdujących się na Targu Węglowym oraz Gradowej Górze. W butelce trzeba było umieścić kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu.

W tym roku gdańszczanie zebrali w ten sposób ok. 2500 sztuk butelek. Zostały one przywiezione do Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, gdzie 5 stycznia przedstawiciele Zakładu wraz z przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem oraz radną Beatą Dunajewską,  wylosowali zwycięzców konkursu. Do ich rąk trafił rower trekkingowy oraz nagrody dodatkowe – odtwarzacze audio i wideo, mini wieże hi-fi i przenośne odtwarzacze DVD oraz zestawy upominkowe Zakładu Utylizacyjnego.

W tym roku poszerzyliśmy jeszcze formułę konkursu o akcję społeczną. Za każde 5 kg zebranych przez uczestników akcji butelek Zakład zobowiązał się przekazać na rzecz hospicjum 2016 groszy. Oznacza to, że zebraliśmy 2600 zł, które zostaną przekazane na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które zostało beneficjentem tegorocznej akcji – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego:
Krzysztof Kowalczyk, Marian Saja, Stanisław Tumiński, Hanna Kowalska, Krzysztof Chmielewski, Karol Czarnecki (nagroda główna), Irena Zawadzka, Nina Habdank-Karuzo, Małgorzata Ławnicka, Karolina Gągała, Paweł Atkielski
Na zdjęciach: laureaci akcji; zwycięzca nagrody głównej; Wojciech Głuszczak – prezes zarządu ZU, Jolanta Leśniewska – Dyrektor Wykonawczy Fundacji Hospicyjnej, Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miast.