“Sylwestrowa butelka” już po raz dziesiąty!

Rada Miasta Gdańska we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym już po raz dziesiąty organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”. Jego celem jest nie tylko zachęcenie Gdańszczan do segregacji odpadów – zarówno w trakcie sylwestrowej zabawy, jak i na co dzień czy bezpieczna zabawa. Konkurs ma również wymiar charytatywny. Za każde 5 kg zebranego szkła ZU przeznaczy 2017 groszy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Możemy więc nie tylko wygrać cenne nagrody ale też pomóc najbardziej tej pomocy potrzebującym.

W sylwestrowy wieczór gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody i pomagać innym. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 30 grudnia 2016 do 2 stycznia 2017 wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym, Zielonej Bramie oraz przy molo w Brzeźnie) szklane butelki po napojach, którymi będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. W tym roku również poszerzamy formułę konkursu o akcję społeczną – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.
W konkursie będą mogły wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2016 – na plenerowym Koncercie Sylwestrowym. Butelki do pojemników można będzie też wrzucać przy molo w Brzeźnie i przy Zielonej Bramie. Ze względu na charytatywny wymiar akcji pojemniki będą dostępne nie tylko w Noc Sylwestrową.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji będzie Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. – Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2017 groszy na ten cel – mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego. -Możemy mieć nadzieję, że butelek będzie przynajmniej tyle co w roku ubiegłym tj.  700 kg – dodaje Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

4 stycznia komisja konkursowa (złożona z przedstawicieli Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosuje butelki, których właściciele otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, smartfon, odtwarzacze blu-ray, miniwieże hi-fi, oraz zestawy upominkowe ufundowane przez Zakład Utylizacyjny.

Zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy oraz pomagania.

plakat-konkurs-butelkowy-2016-17-a-4