Świętujemy rozpoczęcie lata i Dzień Ojca na pikniku wodnym

Wspólne malowanie łodzi, warsztaty upcyklingowe, na których możesz zbudować mini eko – łódkę, oraz konkurencje rodzinne z okazji Dnia Ojca – to tylko niektóre atrakcje drugiego z cyklu, wodnego pikniku ekologicznego, który odbędzie się w dzielnicy Jasień już 23 czerwca.

Festyn zostanie zorganizowany w klimacie morskich opowieści, upcyklingu i zabaw retro. Przygotowaliśmy dla uczestników aż 6 stref tematycznych: morską, relaksu, aktywności, malucha, edukacyjną i eko-warsztatów. Oprócz atrakcji związanych z wodą, dorośli uczestnicy będą mogli pokazać swoim pociechom zabawy z ich dzieciństwa grając w jojo, kapsle czy chińczyka. Dodatkowo dla maluchów przewidzieliśmy malowanie buziek czy zabawy z bańkami mydlanymi. Z kolei miłośnicy żeglowania będą mogli pomalować łódź, która – po wydarzeniu – stanie się ozdobą dzielnicy Jasień. W strefie eko-warsztatów z odpadów będzie można tworzyć mini eko łódeczki i maskotki oraz dowiedzieć się czym jest upcykling.
Wydarzenie organizowane jest już po raz drugi w ramach programu „Aktywne Sąsiedztwo”. Zależy nam zarówno na wzmacnianiu relacji z naszymi najbliższymi sąsiadami jak też na eko edukacji. Wierzę, że to spotkanie będzie doskonałą okazją nie tylko do zabawy, ale też do przybliżenia pracy naszego zakładu, wytyczonych celów i planów na przyszłość – mówi Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego Sp. z.o.o.

Celem spotkania z mieszkańcami jest m.in. kształtowanie postaw proekologicznych dzieci oraz dorosłych poprzez przekazywanie wiedzy na temat właściwego postępowania z odpadami, zasady 5R, w tym segregowania odpadów i aktualnego systemu obowiązującego w Gdańsku. Na stanowisku edukacyjnym Zakładu Utylizacyjnego będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną oraz porozmawiać o działalności Spółki, bezpłatnych usługach świadczonych dla mieszkańców oraz o tym, jak bezpiecznie zagospodarowywać np. odpady niebezpieczne czy gabarytowe. Wszystko w atmosferze relaksu, odpoczynku i dobrej zabawy.

Wydarzenie na Jasieniu to kolejna, po kwietniowym „Wielkim Sprzątaniu Gdańska-Południe”, impreza organizowana przez spółkę w ramach programu Aktywne Sąsiedztwo.
Kiedy: 23 czerwca 2018 r.
Gdzie: Rejon zbiornika retencyjnego „Jabłoniowa”.
Impreza rusza o godzinie 10 i potrwa do godziny 15.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął: gdansk.pl.