Stowarzyszenie Sąsiadów pozytywnie o wizycie w Zakładzie

Na stronie internetowej Stowarzyszenia Sąsiadów ZU Gdańsk Szadółki ukazała się obszerna relacja z wizyty w naszej firmie. Pod koniec maja przedstawiciele mieszkańców zapoznali się ze stanem rekultywacji nieczynnej kwatery i systemu odgazowania, odwiedzili plac dojrzewania kompostu oraz bioelektrownię. Jak sami przyznają to, co zobaczyli, daje powody do satysfakcji.

Członkowie stowarzyszenia udali się na plac dojrzewania kompostu, który jest obecnie opróżniany, by za kilka miesięcy stać się placem budowy nowej, hermetycznej kompostowni. – To powinno ograniczyć problemy odorowe związane z kompostowaniem do akceptowalnego poziomu. Już teraz można odczuć poprawę związaną ze wspomnianą wyżej inwestycją. Plac dojrzewania kompostu jest systematycznie opróżniany […] celem przygotowania go do robót budowlanych – informuje Stowarzyszenie.

Przedstawiciele Stowarzyszenia dobrze ocenili również modernizację i rekultywację nieczynnej kwatery składowiska: – Trudno się oprzeć, chodząc po kwaterze, poczuciu satysfakcji z powodu zmian jakie dokonały się w tym miejscu w ciągu 5 lat. I nie chodzi tu tylko o rekultywację terenu i posianą trawę, ale przede wszystkim – o stan techniczny urządzeń odgazowujących na kwaterze, które teraz skutecznie odprowadzają  gaz wysypiskowy do elektrowni. Naszym zdaniem jest już czas na nasadzenia odpowiednich krzewów i drzew, które przekształcą ten teren w miejsce przyjazne dla środowiska i człowieka – czytamy na stronie Stowarzyszenia.

– Ze spotkania z nowym prezesem Zakładu Utylizacyjnego p. Michałem Dziobą wyszliśmy z przekonaniem, że likwidacja uciążliwości odorowej ZUT będzie traktowana przez władze spółki priorytetowo. Trzymamy za słowo! – piszą członkowie Stowarzyszenia.

Pełna relacja pod linkiem: http://www.szadolki.pl/2017/06/07/odwiedziny-w-zakladzie-utylizacyjnym/

24 maja 2017
24 maja 2017