Spotkanie z Radą oraz mieszkańcami dzielnicy Piecki – Migowo

Kolejne wydarzenie w ramach Cyklu Spotkań z Radami Dzielnic odbyło się na Morenie. Oprócz radnych w dyskusji nt. funkcjonowania i przyszłości Zakładu wzięło udział ok. 25 osób.

Dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Piecki – Migowo możliwe było spotkanie (16.02.2017 r.) nie tylko z radnymi, ale również z mieszkańcami zainteresowanymi planami redukcji uciążliwości Zakładu Utylizacyjnego. Miejską spółkę reprezentował jej rzecznik, Cyprian Maciejewski, który szczegółowo wyjaśnił jakie są źródła uciążliwości, jakie inwestycje zostały już wdrożone, a jakie są w przygotowaniu i dlaczego są tak ważne dla ograniczenia problemu odorów.

Mieszkańcy nie ukrywali, że okres lipiec – wrzesień był dla nich bardzo trudny, ponieważ uciążliwość ZU była nadzwyczajnie duża. Przedstawiciel firmy wytłumaczył przyczyny kryzysu, podkreślając przy tym strategiczne znaczenie budowy nowej kompostowni w miejscu obecnego placu dojrzewania kompostu.

Rozmowy trwały ponad 1,5 godziny, ponieważ pojawiło się wiele uwag i pytań, w tym również liczne dotyczące budowy spalarni odpadów w Gdańsku. Spotkanie zakończyło się dopiero po wyczerpaniu się pytań mieszkańców.

rada piecki migowo