Spółka

Budowa trzeciej kwatery

Obecnie składowisko odpadów w Zakładzie Utylizacyjnym jest podzielone na nieczynną kwaterę (w procesie rekultywacji, nie trafiają na nią żadne odpady) oraz czynną, która na bieżąco przyjmuje odpady przeznaczone do składowania. Jej pojemność pozwoli jeszcze na przyjmowanie odpadów przez kilka najbliższych lat. Niezbędnym jednak było przygotowanie trzeciej kwatery, tak by w odpowiednim momencie w sposób płynny przejść do jej eksploatowania.

Nowa kwatera składowa jest mniejsza od dotychczasowych i zajmuje 5 – 6 hektarów rezerwy terenu Zakładu. Obok niej pozostaje jeszcze miejsce pod budowę spalarni odpadów. Kwatera wyposażona jest we wszelkie uszczelnienia i pro środowiskowe rozwiązania, które regulują unijne przepisy.

Zapoznaj się z decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy nowej kwatery.

Na kwaterę będzie trafiać tzw. balast z procesu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, który nie może zostać spalony, a także – prawdopodobnie – żużel, który będzie pozostałością po spalaniu odpadów w Porcie Czystej Energii (więcej na http://portczystejenergii.pl ).

Skip to content