Ruszyła kolejna edycja akcji „Czarne złoto ogrodników”! Od 19 kwietnia gdańszczanie mogą składać zamówienie na „kompost”!

Już od 19 kwietnia mieszkańcy Gdańska mają okazję kupić za symboliczną złotówkę nawóz SK-8 potocznie zwany kompostem, produkowany przez Zakład Utylizacyjny z odpadów BIO w hermetycznej kompostowni. Zamówienia do wszystkich gospodarstw domowych, które wezmą udział w akcji, dostarczy w maju spółka Gdańskie Usługi Komunalne. Wszystko to w ramach kolejnej edycji akcji „Czarne złoto ogrodników”. Usługa darmowego transportu obejmie 300 gospodarstw domowych.

W ramach akcji „Czarne złoto ogrodników” w kwietniu gdańszczanie mogą skorzystać z łączonej oferty na zakup środka poprawiającego właściwości gleby w atrakcyjnej cenie 1 zł netto za tonę z opcją jednorazowego transportu pod wskazany adres w obrębie Gdańska. Oferta dotyczy mieszkańców Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie danej nieruchomości. Od 19 do 30 kwietnia Zakład Utylizacyjny będzie przyjmował zamówienia na tzw. kompost. Od 10 do 28 maja dostarczy go do gospodarstw domowych Spółka Gdańskie Usługi Komunalne. Dzienna liczba zgłoszeń to 25 gospodarstw domowych. Limit wynika z możliwości logistycznych firmy przewozowej. Po jego wyczerpaniu kolejna możliwość zapisów pojawia się następnego dnia o godz. 0.00. – i tak do 30 kwietnia. 

W ramach inicjatywy z wykorzystaniem bezpłatnego transportu gdańszczanie mogą zamówić minimalnie 500 kg a maksymalnie 1 tonę  środka zarejestrowanego pod nazwą SK-8, przeznaczonego do upraw roślin ozdobnych i trawników. Kompost przywieziony zostanie w workach typu big-bag i wysypany we wskazanym miejscu.

UWAGA: Mieszkańcy Gdańska korzystający z własnego transportu mogą od 19 kwietnia do końca maja dokonywać zakupu tzw. kompostu za symboliczną złotówkę za 1 tonę. Min. – 500 kg, max. 1 000kg (1 tona). Zapraszamy z własnym transportem w godzinach pracy Zakładu Utylizacyjnego (6.00-18.00)!

“Kompost” (zarejestrowany pod nazwą “SK 8”) może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Kompost wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny posiada pozytywną opinię Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uwaga! Produkt może zawierać śladowe ilości drobnego szkła i folii. Zalecane jest używanie rękawiczek ochronnych przy jego stosowaniu. Przy wykorzystaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska. Kompost spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe.

Zamówienia można składać na stronie: czarnezloto.zut.com.pl. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu akcji i regulaminu transportu. 

Pełne treści regulaminu akcji tutaj

Pełne treści regulaminu transportu tutaj