Prezydent rozmawiał z parlamentarzystami o Porcie Czystej Energii

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz spotkał się z posłami i senatorami z okręgu gdańskiego. Była to okazja między innymi do przedstawienia strategicznych projektów inwestycyjnych dla Miasta (czy nawet szerzej – regionu), które wymagają wsparcia na poziomie centralnym. Wśród nich wskazana została budowa spalarni odpadów – Portu Czystej Energii.
W dokumencie przedłożonym parlamentarzystom podczas spotkania znalazły się także postulaty prezydenta skierowane do rządu. Jeden z nich ujęto następująco:
dofinansowanie budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (ZTPO) w Gdańsku Szadółkach. Obecnie prowadzone jest postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na “Zaprojektowanie, wybudowanie i zarządzanie, utrzymanie, eksploatację ZTPO” – zakłada finansowanie przedsięwzięcia po stronie  publicznej  z koniecznością pozyskania m.in. bezzwrotnego (w formie dotacji) dofinansowania budowy ze środków Unii Europejskiej w ramach perspektywy 2014-2020. Zwracamy się o promesę od Ministra Środowiska dotyczącej dofinansowania ze środków Funduszu Spójności budowy ZTPO w Gdańsku

Więcej szczegółów oraz pełna treść dokumentu jest do pobrania TUTAJ

pce logo