W pogoni za Świętami w Centrum Hewelianum

W weekend 10 i 11 grudnia Centrum Hewelianum zamieni się w fabrykę choinkowych eko-ozdób. Dosłownie w fabrykę! Zakład Utylizacyjny w Gdańsku oraz gdańskie centrum nauki, zapraszają wszystkich, którzy zechcą zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i włączyć się w ozdabianie niezwykłej choinki. A dlaczego niezwykłej? Bo będzie to EKO-CHOINKA! wykonana z płateczków PET, czyli produktu uzyskanego w procesie przetwarzania butelek plastikowych. A już dziś uroczyste rozświetlenie choinki!

Ekochoinka, której pomysłodawcą jesteśmy, stoi już na głównym placu, w samym sercu Centrum Hewelianum. Jest wysoka na 6 metrów i szeroka u podstawy na 3. Jest to więc sporo miejsca do wieszania ręcznie robionych ozdób. Warto zabrać ze sobą zużyte płyty CD, żarówki i inne niepotrzebne rzeczy, które można poddać recyklingowi i właśnie z nich stworzyć piękne i magiczne świąteczne ozdoby.

“Chcemy w taki trochę nietypowy sposób uwrażliwić wszystkich na tematy związane z segregacją odpadów i ich przetwarzaniem. To okazja by zachęcić do odpowiedzialnego postępowania z odpadami, pokazać sens segregacji i jej efekty. Ten trud, który wkładamy w wysegregowywanie odpadów nie idzie bowiem na marne. Surowce zawrócone z rynku są wykorzystywane do produkcji nowych dóbr.” – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik ZU.

Oprócz tego Centrum Hewelianum w ramach „Pogoni za Świętami” zaprasza na niezwykłą podróż…, podróż dookoła Świata. Podczas niej będzie można dowiedzieć się między innymi czy w każdym miejscu na Ziemi Święta są białe, czy drzewko świąteczne zawsze wygląda tak samo i czy do wszystkich Święty Mikołaj przybywa na saniach?

Z kolei, przed najmłodszymi Hewelianum odsłoni tajniki pracy Świętego Mikołaja. Dzieci czeka nie lada wyzwanie konstrukcyjne – zbudowanie zaczarowanego pojazdu dla Świętego Mikołaja, aby mógł on na czas dostarczyć wszystkie prezenty. Atrakcje odbędą się w przestrzeni kreatywnego placu zabaw, czyli w miejscu gdzie dzieci rozwijają swoją wyobraźnię. Będzie więc okazja, aby puścić wodze fantazji i zbudować najbardziej niezwykłe sanie!

Udział w atrakcjach weekendu „W pogoni za Świętami” – w ramach biletu do Centrum Hewelianum.

Więcej o akcji na stronie www.hewelianum.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystego rozświetlenia choinki