Otworzyliśmy kolejny plac zabaw

Kolejny „Ekologiczny Plac Zabaw”  cieszy już najmłodszych mieszkańców Zakoniczyna i Kowal.

24 września przy Zbiorniku Retencyjnym „Świętokrzyska 1” w pobliżu ulic Jaworzniaków i Guderskiego, tuż przy plenerowej siłowni miało miejsce oficjalne otwarcie placu, którego fundatorem jest Zakład. Na najmłodszych, oprócz oczywiście oryginalnego placu czekały słodkie niespodzianki i liczne upominki. Piękna pogoda pozwoliła na korzystanie z atrakcji bardzo licznie przybyłym gościom.

Ekologiczny plac powstał z komponentów pochodzących z recyklingu, a jego elementy takie jak skały, czy drzewa stwarzają możliwość doskonałej zabawy i wypoczynku. Po okresie użytkowania elementy, z których powstał, ponownie mogą trafić do recyklingu.

W otwarciu ekologicznego placu uczestniczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który z uwagą wysłuchiwał pierwszych opinii młodych użytkowników na temat nowego miejsca zabaw.

Plac przy zbiorniku „Świętokrzyska 1” to drugi obiekt zbudowany z elementów z recyklingu. Pierwszy ekologiczny plac zabaw, którego konstrukcja opiera się głównie na drewnianych paletach oraz oponach, funkcjonuje od wakacji przy ul. Wilanowskiej. Nowy, drugi plac przyjął zupełnie inną formę. Nie składa się z typowych zabawek, które znajdziemy na gdańskich placach dla najmłodszych. Ślizgawki zlokalizowane w konarach drzew, czy imitujące naturalne skały przeszkody do wspinania, pobudzą wyobraźnię i zagwarantują świetną zabawę maluchom.

Poniżej fotorelacja z otwarcia: