ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU „EKOLOGICZNA KLASA”

ORGANIZOWANEGO PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ W GDAŃSKU PRZY WSPARCIU ZAKŁADU. TYM RAZEM ZMIENILIŚMY TROCHĘ FORMUŁĘ ZAJĘĆ

Spotkania z cyklu „Ekologiczna klasa” prowadzili funkcjonariusze Referatu Profilaktyki przy wsparciu pracowników Zakładu Utylizacyjnego. Zajęcia odbywały się w budynku Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej 54/60 w Gdańsku. Dzieci uczyły się zasad właściwego postępowania z odpadami, poznały zasadę 5R oraz ideę upcyklingu. Nowością były warsztaty upcyklingowe, w trakcie których dzieciaki tworzyły marakasy ze zużytych rolek po papierze toaletowym. Każdy wychodził z zajęć z instrumentem i świadomością, że odpadom można nadać nową wartość.

Chcemy już u najmłodszych wykształcić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska i pokazać, że stosując zasadę 5R przyczyniają się do ochrony środowiska przed odpadami. Stąd też pomysł na zmianę formuły zajęć i wkomponowanie w nie warsztatów upcyklingowych, które na zlecenie Zakładu przeprowadziły panie z grupy Byćmorze – mówi młodszy specjalista Przemysław PtaszyńskiStaramy się też uświadamiać dzieciom, jakie konsekwencje wynikają z zanieczyszczenia środowiska – dodaje.

Mamy nadzieję, że zajęcia w nowej formule przypadły do gustu jej uczestnikom, a ideę dbania o środowisko poprzez właściwe postępowanie z odpadami będą szerzyli w jak najszerszym gronie:)
Do zobaczenia po wakacjach!