Losowanie zwycięzców Sylwestrowego Konkursu Butelkowego już za nami!

Zakład Utylizacyjny przekaże 5000 zł na rzecz Stowarzyszenia Organizacji Obozów dla osób niepełnosprawnych „Cieciorka”. Będzie to możliwe dzięki mieszkańcom Gdańska, którzy przy okazji zabawy sylwestrowej zebrali 980 kg szkła w ramach 12 edycji „Sylwestrowego Konkursu Butelkowego”.

Akcja została zorganizowana już po raz dwunasty przez Radę Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny. Łączy edukację ekologiczną z zabawą, możliwością wygrania atrakcyjnych nagród oraz działalnością charytatywną. By wziąć w nim udział wystarczyło do szklanej butelki po napoju umieścić kartkę danymi umożliwiającymi kontakt, a następnie wyrzucić tą butelkę do jednego ze specjalnych pojemników rozstawionych w czterech lokalizacjach w Gdańsku, gdzie odbywały się plenerowe zabawy sylwestrowe.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 stycznia, podczas którego przedstawiciele Rady Miasta Gdańska oraz Zakładu Utylizacyjnego wylosowali kilkunastu zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. rower i sprzęt elektroniczny oraz nagrody ufundowane przez ZU.

W tym roku uczestnikom zabaw udało się zebrać w sumie 980 kg szklanych opakowań. Po przeliczeniu tej liczby na złotówki okazało się, że na cel charytatywny Zakład przeznaczy 5000 zł.

– Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć jedną z gdańskich organizacji pozarządowych. Piękne w tym wydarzeniu jest to, że możemy pomóc, a przy okazji kolejny raz, skutecznie przypomnieliśmy gdańszczanom, że warto segregować odpady – powiedział Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.