Kot Amadeusz oprowadza po zakładzie

Śmieci. Wytwarzamy ich nieskończoną ilość i przestajemy o nich myśleć w momencie wyrzucenia do kubła na śmieci. A przecież tu zaczyna się historia…

Trudno jest w prostych słowach opowiedzieć dzieciom jak działa sortownia, kompostownia czy jak powstaje ze śmieci prąd lub jak wytwarza się kompost w warunkach przemysłowych. Jak słowem namalować przejmujący obraz, który zatrzyma uwagę dziecka i sprawi, że pozna nowe, przyjazne środowisku, nawyki. Z tym zadaniem zmierzyli się pracownicy Zakładu Utylizacyjnego, którzy napisali i wydali dwie bajki edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat. Ilustracje, na podstawie tych opowieści, wykonały dzieci pracowników zakładu.

Dzisiaj prezentujemy pierwszą z nich:

Kot Amadeusz – stały bywalec Zakładu Utylizacyjnego, którego można spotkać przy bramie nr 4.  To właśnie on z kocim wdziękiem oprowadza czytelników po skarbcu, czyli zakładzie. 

Jeśli jesteście ciekawi co kryje się w brzuchu Wieloryba, dlaczego czarna otchłań budzi lęk i jak tworzy się magiczny pył zapraszamy do przeczytania bajki pt. Kot Amadeusz.

Posłuchaj zapowiedzi historii o kocie Amadeuszu <<<<

Kot Amadeusz (mobi.)

Kot Amadeusz (epub.)

Kot Amadeusz (pdf)