Konkurs “Sylwestrowa butelka”

Rada Miasta Gdańska przy wsparciu Zakładu już po raz ósmy organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego celem jest zachęcenie Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej.

W sylwestrowy wieczór Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 31 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym) szklane butelki po napojach, którymi będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. W tym roku rozszerzamy jeszcze formułę konkursu.
Dodatkowo, w konkursie będą mogły wziąć udział nie tylko osoby bawiące się na Targu Węglowym  podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2014 –  na plenerowym Koncercie Sylwestrowym – ale praktycznie wszyscy mieszkańcy Gdańska. Nagrody wygrać będą mogły również osoby, które zrobią sobie zdjęcia (tzw. selfie) w dniach 31 grudnia 2014 – 1 stycznia 2015 roku, gdy wrzucają do pojemnika na szkło należącego do Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. – szklaną butelkę i prześlą je mailem na adres czystygdansk@gdansk.gda.pl.  Pojemniki znajdują się na terenie całego miasta, a ich lokalizacje wskazane są na stronie www.zut.com.pl  (adresy_w_ pliku_pdf).
7 stycznia komisja konkursowa (złożona z przedstawicieli Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosuje butelki, których właściciele  otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, odtwarzacz blu-ray 3D, smartfony, tablety.
Dodatkową nagrodę – bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny –  można będzie zdobyć wymyślając hasło promujące ideę selektywnego zbierania odpadów.
Również autor najoryginalniejszego zdjęcia promującego segregację odpadów i swoją proekologiczną postawę otrzyma nagrodę w postaci bonu na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny  o wartości 300 zł.

Zapraszamy do dobrej (i ekologicznej) zabawy.

Więcej:
o konkursie – http://www.gdansk.pl/start_nowy,1981,34645.html
o lokalizacji 1400 pojemników –  PDF