Komunikat dla mieszkańców

W związku z budową nowej hermetycznej hali kompostowni na terenie Zakładu Utylizacyjnego informujemy, że na obecnym etapie prac konieczne jest doprowadzenie zasilania do miejsca obiektu. W związku z tym w najbliższą sobotę (09.06), o godzinie 16.00 zasilanie zakładu zostanie całkowicie wyłączone.  W tym czasie żadne urządzenia elektryczne na terenie ZU nie będą działać, co wiązać się będzie min. z krótkoterminowym, kontrolowanym wyłączeniem systemu odgazowania składowiska.

Zakładamy, że czas prowadzenia prac przyłączeniowych nie przekroczy 5 godzin, więc zasilanie powinno zostać przywrócone w sobotę ok. godziny 21.00. Zakład powinien w pełni wrócić do normalnego funkcjonowania do końca dnia w niedzielę.

Nie niesie to żadnych zagrożeń, jednak możliwym jest, że przejściowo mogą wzrosnąć uciążliwości zapachowe odczuwane przez okolicznych mieszkańców.

Za potencjalne uciążliwości bardzo przepraszamy mieszkańców najbliższych okolic naszego zakładu. Deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej zrealizować wszystkie prace przyłączeniowe tak, by do minimum skrócić czas ewentualnych niedogodności.