Po raz kolejny spotkaliśmy się ze Stowarzyszeniem Sąsiadów ZU

Przedstawiciele Stowarzyszenia Sąsiadów Zakładu Utylizacyjnego kolejny raz odwiedzili wczoraj nasz zakład. Pod okiem Macieja Jakubka, członka zarządu ds. technicznych, zapoznali się z bieżącym funkcjonowaniem Zakładu oraz działaniem poszczególnych elementów instalacji.

Uczestnicy wizyty z zadowoleniem przyjęli przede wszystkim postępy w opróżnianiu placu dojrzewania kompostu, który do niedawna stanowił główne źródło nieprzyjemnych zapachów z Zakładu. Zgodnie z zapowiedziami plac jest konsekwentnie likwidowany, co ostatecznie nastąpi pod koniec czerwca. W jego miejsce powstanie nowa, hermetyczna kompostownia, gdzie przetwarzane będą odpady biodegradowalne wysegregowywane przez mieszkańców.

Z pozytywną opinią przedstawicieli Stowarzyszenia spotkał się również stan nieczynnej, rekultywowanej kwatery składowiska, obecnie bujnie porośniętej trawą. Świadczy to o tym, że zainstalowany tam system odgazowania kwater działa i jest skuteczny a metan nie wydostaje się do atmosfery.

Spotkanie podsumowano wspólnie z Prezesem Michałem Dzioba. Zgodnie stwierdzono, że bieżąca eksploatacja oraz plany inwestycyjne Zakładu pozwalają spokojnie na optymizm. Pracy jest jeszcze bardzo dużo, eksploatacja wymaga ciągłej elastyczności i czujności, ale obrane kierunki rozwoju są właściwe.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty.