Jesteśmy w rowerowej czołówce!

Nasza Załoga cieszy się coraz lepszymi wynikami osiągniętymi na dwóch kółkach. Zakład Utylizacyjny zajął 5. miejsce w tegorocznej kampanii „Rowerem do pracy”, w kategorii dużych firm. Z kolei nasz pracownik, Arkadiusz Dargacz okazał się jednym z najlepszych rowerzystów w Gdańsku w ramach „European Cycling Challenge”!

Rezultat jaki uzyskał Zakład Utylizacyjny, czyli liczba “wykręconych” kilometrów podzielona przez liczbę wszystkich pracowników to 14,2. W tegorocznej, trzeciej edycji gdańskiej kampanii “Rowerem do pracy” udział wzięło 1660 osób z ponad 80 firm i instytucji, które łącznie pokonały 333 000 kilometrów. Rywalizacja odbywała się w 4 kategoriach: mikro, małe, średnie oraz duże podmioty. W ostatniej kategorii zwyciężył Urząd Miejski w Gdańsku. Zakład Utylizacyjny uplasował się zaś najwyżej ze wszystkich miejskich spółek.

Natomiast w generalnej klasyfikacji “European Cycling Challenge”, gdzie rywalizowały miasta, Gdańsk zajął pierwsze miejsce, pokonując Warszawę, Wrocław, Rzym czy Barcelonę . Wpływ na to miały wszystkie gdańskie firmy i instytucje, także Zakład Utylizacyjny, których pracownicy przez cały maj dojeżdżali do pracy rowerem. Z dumą informujemy, że wielki wkład w ten sukces miał m.in. nasz pracownik, firmowy rekordzista – Arkadiusz Dargacz, który zajął czwarte miejsce w rankingu indywidualnym, wykręcając aż 2200 km. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Do “podium” zabrakło mu tylko 62 kilometrów.

I choć miejska akcja “Kręć kilometry dla Gdańska” dobiegła już końca, Zakład inicjuje i nadal zamierza inicjować własne przedsięwzięcia sprzyjające komunikacji rowerowej w Gdańsku oraz wśród swoich pracowników.