Jasień już drugi raz bawił się na Wodnym Pikniku Ekologicznym

Rozpoczęcie lata i Dzień Ojca – co najmniej dwa powody, którymi kierowali się mieszkańcy aby wraz z nami uczestniczyć w tegorocznym Wodnym Pikniku Ekologicznym. Dla mieszkańców dzielnicy Jasień przygotowano mnóstwo atrakcji: od zabaw retro, typu gry w kapsle, klasy czy jojo, przez puszczanie baniek mydlanych czy degustację lodów, po malowanie prawdziwej łodzi!

Podczas festynu, który odbył się w sobotę 23 czerwca przy zbiorniku retencyjnym Jabłoniowa, Zakład Utylizacyjny wraz z Radą Dzielnicy Jasień zorganizował aż 6 stref tematycznych: morską, relaksu, aktywności, malucha, edukacyjną i eko-warsztatów. Największą atrakcją okazały się zajęcia upcyklingowe, podczas których z niepotrzebnej już odzieży tworzono „wodne” maskotki. Ogromne zainteresowanie wzbudziła także budowa mini eko statków – powstało ok 200 szt. , które trafiły do domów ich konstruktorów i z pewnością zostaną przetestowane podczas wakacji.

Nie zapomniano też o konkurencjach z okazji Dnia Ojca. Całe rodziny chętnie brały udział w takich konkurencjach jak „Mega Cyrkiel” czy narty biegowe, w których trzeba było wykazać się sprytem, szybkością, kondycją fizyczną i zgraniem. Nagrodą dla zwycięzców były specjalne eko pakiety z praktycznymi gadżetami.

Festyn był też doskonałą okazją, aby poznać opinię mieszkańców na temat działań Zakładu Utylizacyjnego. W tym celu przeprowadzano krótką ankietę. – Zależy nam na opinii mieszkańców otaczających nas dzielnic, dlatego staramy się cyklicznie badać jak odbierane są nasze działania, które mają poprawiać jakość życia mieszkańców –  mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, który również aktywnie uczestniczył w wydarzeniu.

W letniej atmosferze i przy dźwiękach muzyki można było także wypocząć na leżakach i miękkich pufach oraz spróbować lodowych smakołyków.

W sumie na pikniku pojawiło się ponad 300 osób. Rodzice mogli pokazać swoim pociechom zabawy z ich dzieciństwa, a dzieci mogły dowiedzieć się czym jest dbałość o środowisko. Dzięki eko-warsztatom udało się pokazać najmłodszym, że odpadom można nadawać nowe znaczenie i tworzyć z rzeczy niepotrzebnych atrakcyjne zabawki.

Wydarzenie jest organizowane cyklicznie w ramach programu społecznego Zakładu Utylizacyjnego  „Aktywne Sąsiedztwo”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE I ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ!