Ekologiczny kompost ZU na Free Time Festiwal

1 i 2 kwietnia w Amber Expo Zakład Utylizacyjny po raz pierwszy udostępni szerokiej publiczności produkowany z odpadów organicznych kompost. Pierwsze kilkaset osób, które odwiedzi stoisko ZU w strefie „Ogrodowych Kreacji” otrzyma na własność woreczek naszego kompostu.

Podczas Festiwalu Free Time zwiedzający będą mogli porozmawiać z pracownikami Zakładu Utylizacyjnego na temat usług świadczonych dla mieszkańców. Na stoisku ZU będzie można również ozdobić doniczki do kwiatów, otrzymać cebulkę rośliny ozdobnej oraz certyfikowany kompost.

Odpady biodegradowalne to też surowce wtórne

Produkowany w Zakładzie Utylizacyjnym kompost powstaje z odpadów biodegradowalnych wytwarzanych przez mieszkańców. Wyglądem, zapachem i właściwościami nie różni się od ziemi do kwiatów, którą można kupić w sklepach ogrodniczych. Może być stosowanych do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy.

Kompost Zakładu Utylizacyjnego spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe, potwierdzone specjalistycznymi analizami i badaniami. Został dopuszczony do użytku i sprzedaży pozytywną decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Free Time Festiwal, 1-2 kwietnia 2017 r. Amber Expo.

Free time baner46ae7f00cf821b00ca54bf50c4f734fc