Ekochoinka z płatków PET

Już od piątkowego wieczoru 5 grudnia będzie można zobaczyć iluminacje Ekochoinki w gdańskim ECS. Pomysłodawcą instalacji jest Zakład Utylizacyjny.
Choinka w całości wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu. 6-cio metrowy stożek, który jest podstawą instalacji, oklejony został kilkudziesięcioma kilogramami  płatków pet.

Płatki to produkt powstający w wyniku przetworzenia zużytych plastikowych butelek. Zwyczajowo używany jest w przemyśle do produkcji np. włókien syntetycznych. Z włókien, mówiąc w dużym skrócie, powstają np. poduszki, polary, tapicerowane meble czy ławki, oraz oczywiście preformy do nowych butelek.
Instalacja ma na celu pokazanie wszystkim, że segregowanie odpadow jest ważne i ma sens. Surowce wtórne stanowią materiał do wykonania bardzo wielu użytecznych rzeczy ale nie tylko. Jak widać na przykładzie choinki może to być też budulec dla bardzo ciekawych i nowatorskich konstrukcji.
Dodatkowo w sobotę 6 grudnia od godz. 12.00 do 16. 00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby miniaturkę Eko Choinki mieć również w domu, na rodzinne warsztaty mikołajkowe odbywające się w ogrodzie zimowym ECS. Przygotowaliśmy 100 sztuk malutkich choinek, które będzie można własnoręcznie ozdobić płatkami pet w trakcie rodzinnych warsztatów.

Wstęp wolny!
Sobota | 6 grudnia | godz. 12-16 |

Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1 (wejście przez historyczną bramę nr 2)