Eko-stoisko na Bałtyckim Festiwalu Nauki

Maluchy, uczniowie, studenci, dorośli – w sumie kilkaset osób odwiedziło stoisko Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Nasi pracownicy rozmawiali z najmłodszymi na temat segregacji odpadów, przeprowadzali edukacyjne gry oraz łamigłówki, zbierali odpady niebezpieczne, rozdawali sadzonki drzew, materiały informacyjne oraz eko-gadżety.

Bałtycki Festiwal Nauki to doskonała okazja do przypomnienia zarówno najmłodszym, jak i dorosłym mieszkańcom Gdańska, że na co dzień możemy dbać nasze środowisko,m.in. świadomie segregując odpady. Podczas BFN edukacja odbywa się w lekkiej formie, poprzez zabawę, i w towarzystwie innych naukowych atrakcji – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Tegoroczny, 13. Bałtycki Festiwal Nauki trwał od 19 do 24 maja. Wydarzenie organizowane jest co roku, przez uczelnie wyższe województwa pomorskiego i związane z nauką środowiska pozauczelniane. Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem BFN jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie.