Edukacja ekologiczna

Pracownia Reenergii

Interaktywna przestrzeń otwarta w 2015 roku w  Hevelianum powstała w ramach współpracy Zakładu z tą właśnie jednostką edukacyjną. Nowoczesne stanowiska przedstawiają nie tylko to, co dotyczy stricte gospodarki odpadami, ale również zagadnienia związane z energią odnawialną.

Poznacie tutaj drugie życie odpadu, wiązką światła wprawicie w ruch samolot albo przyjrzycie się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentów i zabawy dowiecie się także jak wygląda bateria pod rentgenem, czym jest ziemski piec, czy też ile papieru powstaje z jednego drzewa i ile drzew wycina się w ciągu minuty na potrzeby produkcji papieru. Czeka tutaj także ekologiczna podróż przez miasto, stanowisko prezentujące „niebezpieczne związki” i mnóstwo innych atrakcji. W planach jest dalsza współpraca Zakładu z Hevelianum i rozwijanie oferty Pracowni Reenergii.
Wystawę uzupełniają zajęcia edukacyjne z zakresu gospodarki odpadami. Zachęcamy wszystkich, i tych najmłodszych i nieco starszych, do odwiedzenia naszej ścieżki edukacyjnej.

Więcej informacji o Pracowni Reenergii znajdziesz tutaj.

Skip to content