Dzień Otwarty Rady Miasta już w sobotę. Nie zabraknie tam naszych specjalistów

W sobotę 14 września Radni Miasta Gdańska zapraszają do Nowego Ratusza na XV "Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska".To doskonała okazja do spotkania z mieszkańcami i edukacji na temat właściwego postępowania z odpadami.

Od godziny 10.00 do 14.00 mieszkańcy miasta oraz turyści, będą mieli znakomitą okazję do spotkań z gdańskimi radnymi, poznają specyfikę ich pracy, zakres praw i obowiązków oraz zapoznają się z elektronicznym systemem do głosowania. To szansa, aby zasiąść za stołem prezydialnym, obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez radę.

W tym roku będzie okazja do zabawy m.in. w różnych strefach tematycznych

strefie Eko mnóstwo konkursów, zabaw i wiedzy o ekologii przygotowanych m.in. przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku i Super Sortera. Zajrzeć będzie można na stanowisko Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie ogromne maskotki zwierząt zauroczą nie jednego malucha.

strefie sportowej będzie można poćwiczyć wiosłowanie na trenażerach kajakowych, strzelanie z broni laserowej czy wspiąć się na ściankę wspinaczkową. Na dziedzińcu Nowego Ratusza staną też specjalne rowery z blenderami do koktajli. Tradycyjnie odbędą się zawody w poławianiu bursztynu.

Przewidziana jest także strefa mundurowa! Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przygotowali quizy o bezpieczeństwie, stanowisko daktyloskopii i możliwość przejścia slalomu w alkogoglach. Będzie można wejść do radiowozu, czy przywitać się ze strażnikiem miejskim sprzed wieków. Straż Graniczna przyjedzie ze sprzętem używanym podczas działań służbowych oraz Orkiestrą Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która specjalnie dla naszych gości zagra dwa mini koncerty. Straż Pożarna zaprezentuje gaszenie pożaru i udostępni wozy strażackie.

Warto odwiedzić wszystkie strefy tematyczne, by móc odpowiedzieć na pytania w zaplanowanej na ten dzień grze terenowej. Rada Miasta Gdańska przygotowała nagrody!

Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzą licencjonowani przewodnicy PTTK pokazując i opowiadając o miejscach na co dzień niedostępnych.

Na najmłodszych czekać będzie też malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowe zdjęcia z foto budki i upominki.

Chętni gdańszczanie będą mogli otrzymać kartę mieszkańca i dowiedzieć się jakie są jej zalety.

Będzie to także okazja do przypomnienia siebie zasad udzielania pierwszej pomocy, które zaprezentuje młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Gdańsku.

Zapraszamy