Dziękujemy za spotkanie w ramach „Święta Południa Gdańska” oraz udział w Biegu „Czyste Miasto Gdańsk”!

To była bardzo udana, wspólna inicjatywa Rady Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice oraz Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. "Święto" odwiedziły tłumy Mieszkańców, a zawody dla małych i dużych biegaczy wzbudziły duże zainteresowanie. Wszystko odbyło się w atmosferze rodzinnego pikniku, a przy okazji stało się wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i konsultacyjnym.

Atrakcji podczas imprezy było tak dużo, że na „zaliczenie” wszystkich trzeba było poświęcić kilka godzin. Jednakże pogoda wyjątkowo dopisała, więc wielu gdańszczan rzeczywiście zdecydowało się spędzić cały ten dzień świętując przy Szkole Podstawowej nr 12 na Ujeścisku. Z kolei zawody, począwszy od „Biegu Skrzata” po bieg w kategorii „open”, przyciągnęły ok. 300 osób. – Tak właśnie narodził się nowy miejski bieg, ktory ma na celu propagowanie idei „Czystego Miasta Gdańska” z naciskiem na społeczną dbałość o publiczne tereny sportowe i rekreacyjne. Mam nadzieję, że wydarzenie wpisze się już na stałe do kalendarza gdańskich imprez biegowych. Już myślimy o przyszłorocznej edycji – deklaruje prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, Wojciech Głuszczak.

„Święto Południa Gdańska” było też sposobnością dla całych rodzin, aby poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną na temat prawidłowego segregowania odpadów, a także możliwości odpowiedzialnego oddawania odpadów nietypowych i niebezpiecznych z pomocą Zakładu Utylizacyjnego. W Punkcie Informacyjnym toczyły się także liczne rozmowy Mieszkańców ze specjalistami Zakładu i zewnętrznymi ekspertami dotyczące planów dalszego ograniczania uciążliwości zapachowych oraz budowy spalarni odpadów. Kilkadzięsiat osób zgodziło się też wyrazić swoją opinię w krótkiej ankiecie.

Mieszkańcy Gdańska mieli też sposobność poznania bliżej projektów dla swojej okolicy, które jest szansa zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przede wszystkim był to jednak czas zabawy oraz integracji. – Nie mam żadnej wątpliwości, że południe miasta zasługuje na takie święto, nawet jeszcze bardziej huczne. Jako dzielnicowi radni mamy wielką satysfakcję z tego, że udało się ten pomysł z naszymi partnerami doprowadzić do szczęśliwego finału – zapewnia Piotr Lachowski, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko –

01(2)